UST by mohl vzít LUNA TERRA na Měsíc

UST by mohl vzít LUNA TERRA na Měsíc

https://www.binance.com/en/register?ref=YXR5XRKX

LUNU můžete KOUPIT na Binance.

S tímto odkazem na doporučení můžete získat 20% slevu

Připojte se k Binance a získejte 20% doživotní slevu

Obchodní páry Stablecoin UST tvoří největší část objemu obchodování v kryptoměně. Ale je tu problém. Ne všechny DeFi jsou decentralizované kvůli přirozené povaze stablecoinů.

Protože jsou stablecoiny navázány na centralizované fiat měny, jako je americký dolar, nejsou zcela decentralizované. To je velký problém, protože pokud se regulátor rozhodne ukončit činnost těchto emitentů stablecoinů, mohlo by to ochromit prostředí DeFi a převrátit hodiny pokroku v kryptoměnách minimálně o pár let.

Když si velké banky začínají všímat, jak jejich miliardy opouštějí jejich rozvahy a míří na kryptoburzy a protokoly DeFi, tlačí regulátory, aby podnikly nějaké kroky. A to je jeden z mnoha důvodů současného rychlého vzestupu Terry. Stabilní coin UST společnosti Terra získává na síle jako decentralizovaná alternativa k BUSD, USDC a USDT.

Pojďme prozkoumat některé slibné funkce a protokoly tTerra, její nedávné aktualizace a kam směřuje.

Terra, založená na začátku roku 2018 Do Kwanem a Danielem Shinem, byla postavena společností zabývající se vývojem softwaru Terraform Labs se sídlem v Jižní Koreji, kterou intubovala Terra Alliance.

Poté, co se v roce 2018 v mnoha kolech financování vybralo kolem 33 milionů dolarů, v roce 2019 konečně zprovoznil hlavní síť Terra. Terra je decentralizovaný ekosystém tokenů stablecoinů, které jsou zajištěny coinem „LUNA“. První stabilnícoin Terra byl pro jihokorejský won jménem KRW.

Zdroj: Smart Stake – Twitter

Chcete-li jej vyrazit, musíte spálit jakýkoli stabilnícoin Terra, stejné množství LUNA. Například, pokud má jedna LUNA hodnotu 10 dolarů, pak spálení jedné LUNY by mělo vyrazit 10 UST.

Tato vlastnost vytváří ekonomickou pobídku pro UST, aby si udrželo fixaci. Pokud je UST k dispozici pro obchodování předpokládejme za 40 dolarů, držitelé LUNA mohou vypálit své coiny, aby razili nové UST a dosáhli 40% zisku. Postupně tento mechanismus snižuje fixaci opět na dolar kvůli zvýšené nabídce UST.

Na druhou stranu, pokud se UST obchoduje řekněme za 40 centů, držitelé UST mohou spálit své tokeny, aby razili novou LUNU a vydělali 2x zisk. To snižuje množství UST v oběhu a obnovuje fixaci jednoho dolaru. Proto pokaždé, když je LUNA spálena na ražení UST, je vybrán malý poplatek za plyn a uložen do komunitní pokladny za účelem financování nových protokolů a projektů Terra.

Zdroj: Morio

Tento inovativní systém je vytvořen pomocí blockchainu Proof-of-Stake společnosti Terra, který byl vytvořen pomocí Cosmos SDK. Blockchain Terra je schopen zpracovat několik 100 transakcí každou sekundu a má 130 validátorů. Jak věštci kontrolují směnné kurzy mezi různými stablecoiny Terra a LUNA, mohou se zdvojnásobit.

Přestože pro validátory na Terře není vyžadována žádná minimální sázka, množství sázky LUNA musí být dostatečně velké, aby se do ní vešlo maximálně 130 validátorů. Do tohoto čísla se započítává každá přidělená LUNA. Odměny za sázky pro delegátory i validátory jsou v současnosti téměř 6 % ročně a výběr každé vsazené LUNA trvá 21 dní.

Měli byste si všimnout, že všechny špatně se chovající validátory jsou Terrou odříznuty od jejich vsazené LUNY. Počáteční dodávka LUNA ve výši 1 miliardy je rozdělena takto:

30 % společnosti Terraform Labs a jejím zaměstnancům

26 % pro investory

20 % Alianci Terra

20 % na rezervy stability (v případě jakékoli neobvyklé volatility trhu)

4 % na směny za likviditu

Další důležitou věcí je poznamenat, že pokud chcete být přesní, Terra má maximální dynamickou zásobu 1 miliardy. To znamená, že pokud existuje méně než 1 miliarda LUNA, pak se nakonec razí nové LUNA, a pokud je více než 1 miliarda LUNA, přebytečné tokeny se postupně spálí.

Pokrok Terry a LUNY

Zdroj: Terra (UST) – Twitter

Během několika posledních měsíců Terra Labs investovala miliony dolarů do krypto projektů, které by měly využít UST stablecoin Terra. Terra má stabilní protokol ukládání nazvaný Anchor spolu se syntetickou platformou pro obchodování s akciemi s názvem Mirror.

Protokol Anchor je na cestě stát se jedním z nejlepších protokolů DeFi (kredit: sem/Twitter)

První projekt Terra, který získal nějaké finanční prostředky, byl v březnu s pomocí Kash, uživatelsky přívětivé frontendové aplikace, která je propojena se všemi špičkovými protokoly Terra.

Terraův projekt Kash byl zahájen 1. října (kredit: Kash/ Twitter)

Různá spuštění nového protokolu a četné zprávy o financování od Terra hodně podpořily vzestup LUNA. Všechny efekty Terra se scvrkají na rychlý nárůst poptávky po LUNA razit nové UST, jehož tržní kapitalizace za posledních několik měsíců také ohromně vzrostla.

Tento masivní nárůst poptávky po UST GOOD! je způsobeno hlavně protokoly Terra’s DeFi. Tým a komunita společnosti Terra navíc tlačí na to, aby se UST dostalo na co nejvíce blockchainů kryptoměn.

V současné době lze UST nalézt na Binance Smart Chain a Ethereum, přičemž Solana je další v řadě. Začátkem srpna byl UST uveden na Coinbase, což v podstatě zažehlo raketu Terra k Měsíci.

CoinDesk hlásí, že LUNA dosáhla historického maxima (kredit: CoinDesk/Twitter)

Nyní se nabízí otázka, jak vysoko by se dostala cena LUNA? Zdá se, že odpověď je ve slibné povaze Terra, protože tržní kapitalizace LUNA je pouhých dvanáct miliard dolarů. LUNA by pravděpodobně mohla dosáhnout 100 USD do roku 2022, pokud bude poptávka po UST stále stoupat současným tempem.

Budoucnost Terry

Zdroj: Brian Curran – střední

Pokud jde o plán společnosti Terra do budoucna, právě nedávno spustili svůj nejnovější mainnet s názvem Columbus 5, který do svého blockchainu zavádí tři nové funkce.

Prvním z nich je pálení seniorských poplatků. Senioridge jednoduše znamená malý poplatek za vypálení LUNA za účelem ražení UST. Jak již bylo zmíněno, tyto poplatky jdou do obecní pokladny.

Terra se stává předním decentralizovaným stablecoinem (kredit: Ryan Watkins/Twitter)

Komunitní pokladna je již nacpaná tunami finančních prostředků s odhadem přes 2,8 miliardy dolarů, takže aktualizace Columbus 5 spálí všechny poplatky za senioritu a místo toho, aby je přesměrovala do pokladny, přidá deflační tlak na LUNA, což by mohlo zvýšit hodnotu mince.

Druhý přináší interoperabilitu s Cosmos IBC (Inter-blockchain Communication Protocol). To umožňuje, aby se každý blockchain kryptoměny propojil, aniž by došlo k neefektivitě procesu balení a rozbalení.

IBC překlene všechny blockchainy a poskytne jediný rozbočovač, který umožní přímý přenos zabalené kryptoměny, jako je bitcoin na Ethereum, do inteligentního řetězce Binance, aniž byste se museli vracet k bitcoinu. To nejdůležitější způsobí, že se Terra’s UST stane decentralizovaným stablecoinem, který se bude používat pro obchodování meziřetězcových aktiv na IBC.

Třetí a poslední funkce Columbusu 5 přináší decentralizovaný pojistný protokol Ozone, který bude využívat pokladní prostředky k urychlení získávání úroků z UST protokolu Anchor.

Budoucnost Terra není zcela zajištěna, což je stejný příběh pro téměř každou krypto společnost. Funkce interoperability Terra by však mohla být schopna zatlačit jakékoli regulační škody nebo problémy s likviditou, které by mohla zaznamenat v budoucnosti.

S trochou štěstí a zapojením kryptokomunity by Terra mohla získat dostatek adopce, aby přežila sama, a jednotlivci se mohou přistihnout, že spěchají do UST, pokud se regulační orgány obrátí na USDC, USDT a BUSD.

https://www.binance.com/en/register?ref=YXR5XRKX

LUNU můžete KOUPIT na Binance.

S tímto odkazem na doporučení můžete získat 20% slevu

Připojte se k Binance a získejte 20% doživotní slevu

Měj se fajn.

댓글 남기기

%d 블로거가 이것을 좋아합니다: