UST by mohla dostať LUNA TERRA na Mesiac

UST by mohla dostať LUNA TERRA na Mesiac

https://www.binance.com/en/register?ref=YXR5XRKX

LUNU si môžete KÚPIŤ na Binance.

Pomocou tohto odkazu na odporúčanie môžete získať zľavu 20 %.

Pripojte sa k Binance a získajte 20% doživotnú zľavu

Stablecoin UST obchodné páry tvoria najväčšiu časť objemu obchodovania v kryptomene. Ale je tu problém. Nie všetky DeFi sú decentralizované kvôli prirodzenej povahe stablecoinov.

Keďže stablecoiny sú naviazané na centralizované fiat meny, ako je americký dolár, nie sú úplne decentralizované. To je veľký problém, pretože ak sa regulátor rozhodne zastaviť týchto emitentov stablecoinov, mohlo by to ochromiť prostredie DeFi a prevrátiť hodiny pokroku v kryptomenách minimálne o pár rokov.

Keď si veľké banky začínajú všímať, ako ich miliardy opúšťajú ich súvahy a smerujú na kryptoburzy a protokoly DeFi, tlačia na regulátory, aby podnikli určité kroky. A to je jeden z mnohých dôvodov súčasného rýchleho vzostupu Terra. Stablecoin UST od spoločnosti Terra získava na sile ako decentralizovaná alternatíva k BUSD, USDC a USDT.

Poďme preskúmať niektoré sľubné funkcie a protokoly tTerra, jej najnovšie aktualizácie a kam smeruje.

Terra bola založená začiatkom roku 2018 Do Kwanom a Danielom Shinom a bola postavená spoločnosťou na vývoj softvéru Terraform Labs so sídlom v Južnej Kórei, ktorú intubovala Terra Alliance.

Po vyzbieraní približne 33 miliónov dolárov v mnohých kolách financovania v roku 2018 sa mainnet Terra konečne spustil v roku 2019. Terra je decentralizovaný ekosystém tokenov stablecoinov, ktoré sú zabezpečené mincou „LUNA“. Prvý token stablecoinu Terra bol pre juhokórejský won s názvom KRW.

Zdroj: Smart Stake – Twitter

Aby ste ho mohli vyraziť, musíte spáliť akýkoľvek stabilný coin Terra, rovnaké množstvo LUNA. Napríklad, ak má jedna LUNA hodnotu 10 dolárov, potom spálenie jednej LUNY by malo vyraziť 10 UST.

Táto vlastnosť vytvára ekonomický stimul pre UST, aby si zachovalo svoju fixáciu. Ak je UST k dispozícii na obchodovanie za predpokladanú cenu 40 dolárov, držitelia LUNA môžu spáliť svoje mince, aby razili nové UST a dosiahli 40% zisk. Postupne tento mechanizmus znižuje fixáciu opäť na dolár v dôsledku zvýšenej ponuky UST.

Na druhej strane, ak sa UST obchoduje povedzme za 40 centov, držitelia UST môžu spáliť svoje tokeny, aby razili novú LUNU a dosiahli 2-násobný zisk. Tým sa zníži množstvo UST v obehu a obnoví sa fixácia jedného dolára. Preto zakaždým, keď sa LUNA spáli na UST, vyberie sa malý poplatok za plyn a uloží sa do pokladnice komunity, aby sa mohli financovať nové protokoly a projekty Terra.

Zdroj: Morio

Tento inovatívny systém je vytvorený pomocou blockchainu Proof-of-Stake spoločnosti Terra, ktorý bol vytvorený pomocou Cosmos SDK. Blockchain Terra je schopný spracovať niekoľko 100 transakcií každú sekundu a má 130 validátorov. Keď orákuli kontrolujú výmenné kurzy medzi rôznymi stablecoinmi Terra a LUNA, môžu sa zdvojnásobiť.

Hoci pre validátorov na Terra nie je vyžadovaná žiadna minimálna stávka, množstvo stávok LUNA musí byť dostatočne veľké na to, aby sa dalo umiestniť do maximálne 130 validátorov. Do tohto čísla sa započítava každá pridelená LUNA. Odmeny za stávky pre delegátov aj overovateľov sú v súčasnosti takmer 6 % ročne a výber každej stávky LUNA trvá 21 dní.

Mali by ste si všimnúť, že všetci zle sa správajúci validátori sú terčom odrezaní od ich vkladanej LUNY. Počiatočná dodávka LUNA vo výške 1 miliardy je alokovaná takto:

30 % pre Terraform Labs a jej zamestnancov

26 % pre investorov

20 % Aliancii Terra

20 % na rezervy stability (v prípade akejkoľvek nezvyčajnej volatility trhu)

4 % na burzy za likviditu

Ďalšia dôležitá vec, ktorú treba poznamenať, je, že ak chcete byť presní, Terra má maximálnu dynamickú zásobu 1 miliardy. To znamená, že ak existuje menej ako 1 miliarda LUNA, nakoniec sa razia nové LUNA, a ak je viac ako 1 miliarda LUNA, nadbytočné žetóny sa postupne spália.

Pokrok Terra a LUNA

Zdroj: Terra (UST) – Twitter

Počas niekoľkých posledných mesiacov Terra Labs investovala milióny dolárov do krypto projektov, ktoré by mali využiť UST stablecoiny Terra. Terra má stabilný protokol ukladania s názvom Anchor spolu so syntetickou platformou obchodovania s akciami s názvom Mirror.

Protokol Anchor je na ceste stať sa jedným z najlepších protokolov DeFi (kredit: sem/Twitter)

Prvý projekt Terra, ktorý získal nejaké finančné prostriedky, bol v marci s pomocou Kash, užívateľsky prívetivej aplikácie, ktorá je prepojená so všetkými špičkovými protokolmi Terra.

Terrain projekt Kash bol spustený 1. októbra (kredit: Kash/Twitter)

Rôzne spustenia nových protokolov a početné správy o financovaní od Terra značne podporili vzostup LUNA. Všetky efekty Terra sa scvrkávali na rýchly nárast dopytu po LUNA na razenie nových UST, ktorých trhová kapitalizácia za posledných pár mesiacov tiež ohromne vzrástla.

Tento masívny nárast dopytu po UST GOOD! je to hlavne vďaka protokolom Terra DeFi. Okrem toho tím a komunita spoločnosti Terra vyvíjali tlak na získanie UST na čo najväčšom počte blockchainov kryptomien.

V súčasnosti možno UST nájsť na Binance Smart Chain a Ethereum, pričom Solana je ďalšou v poradí. Začiatkom augusta bola UST zapísaná na Coinbase, čo v podstate vynieslo raketu Terra na Mesiac.

CoinDesk uvádza, že LUNA dosiahla historické maximum (kredit: CoinDesk/Twitter)

Teraz vyvstáva otázka, ako vysoko by išla cena LUNA? Zdá sa, že odpoveď je v sľubnej povahe Terra, pretože trhová kapitalizácia spoločnosti LUNA je len dvanásť miliárd dolárov. LUNA by pravdepodobne mohla do roku 2022 dosiahnuť 100 dolárov, ak dopyt po UST bude naďalej rásť súčasným tempom.

Budúcnosť Terra

Zdroj: Brian Curran – Medium

Pokiaľ ide o plán spoločnosti Terra do budúcnosti, len nedávno spustili svoj najnovší mainnet s názvom Columbus 5, ktorý do svojho blockchainu prináša tri nové funkcie.

Prvým je spálenie poplatkov za seniorov. Senioridge jednoducho znamená malý poplatok za spálenie LUNA za účelom raziť UST. Ako už bolo spomenuté, tieto poplatky idú do pokladnice spoločenstva.

Terra sa stáva vedúcim decentralizovaným stablecoinom (kredit: Ryan Watkins/Twitter)

Komunitná pokladnica je už nabitá tonami financií s odhadom cez 2,8 miliardy dolárov, takže aktualizácia Columbus 5 spáli všetky poplatky za senioritu a namiesto toho, aby ich presmerovala do pokladnice, zvýši deflačný tlak na LUNA, čo by mohlo zvýšiť hodnotu mince.

Druhý prináša interoperabilitu s Cosmos IBC (Inter-blockchain Communication Protocol). To umožňuje, aby sa každý blockchain kryptomeny spojil bez akejkoľvek neefektívnosti procesu balenia a rozbaľovania.

IBC premostí všetky blockchainy a poskytne jediný hub, ktorý umožní priamy prenos zabalenej kryptomeny, ako je bitcoin na Ethereum, do inteligentného reťazca Binance efektívne bez toho, aby ste sa museli vrátiť k bitcoinom. To najdôležitejšie spôsobí, že Terra’s UST sa stane decentralizovaným stablecoinom, ktorý sa bude používať na obchodovanie medzireťazcových aktív na IBC.

Tretia a posledná funkcia Columbusu 5 prináša decentralizovaný poistný protokol Ozone, ktorý použije pokladničné prostriedky na urýchlenie úročenia UST na protokol Anchor.

Budúcnosť Terra nie je úplne zabezpečená, čo je rovnaký príbeh pre takmer každú krypto spoločnosť. Funkcia interoperability spoločnosti Terra však môže byť schopná potlačiť akékoľvek regulačné škody alebo problémy s likviditou, ktoré by mohla vidieť v budúcnosti.

Len s trochou šťastia a zapojením krypto komunity môže Terra získať dostatok adopcie na to, aby sama prežila, a jednotlivci sa môžu ocitnúť v ponáhľaní sa do UST, ak sa regulátori rozhodnú odobrať USDC, USDT a BUSD.

https://www.binance.com/en/register?ref=YXR5XRKX

LUNU si môžete KÚPIŤ na Binance.

Pomocou tohto odkazu na odporúčanie môžete získať zľavu 20 %.

Pripojte sa k Binance a získajte 20% doživotnú zľavu

Maj sa dobre.

댓글 남기기

%d 블로거가 이것을 좋아합니다: