UST może zabrać LUNA TERRA na Księżyc

UST może zabrać LUNA TERRA na Księżyc

https://www.binance.com/en/register?ref=YXR5XRKX

KUP LUNĘ na Binance.

Możesz uzyskać 20% zniżki za pomocą tego linku polecającego

Dołącz do Binance i uzyskaj 20% dożywotniej zniżki

Pary transakcyjne Stablecoin UST stanowią największą część wolumenu obrotu kryptowalutą. Ale jest problem. Nie wszystkie DeFi są zdecentralizowane ze względu na nieodłączną naturę stablecoinów.

Ponieważ stablecoiny są powiązane ze scentralizowanymi walutami fiducjarnymi, takimi jak dolar amerykański, nie są całkowicie zdecentralizowane. Jest to duży problem, ponieważ jeśli regulator zdecyduje o zamknięciu tych emitentów stablecoin, może to sparaliżować krajobraz DeFi i cofnąć zegar postępu kryptowalut o co najmniej kilka lat.

Gdy duże banki zaczynają zauważać, jak ich miliardy opuszczają swoje bilanse i zmierzają na giełdy kryptograficzne i protokoły DeFi, naciskają organy regulacyjne, aby podjęły pewne działania. I to jest jeden z wielu powodów szybkiego rozwoju Terra. Stabilcoin UST firmy Terra zyskuje na popularności jako zdecentralizowana alternatywa dla BUSD, USDC i USDT.

Przyjrzyjmy się niektórym obiecującym funkcjom i protokołom tTerra, jego ostatnim aktualizacjom i dokąd zmierza.

Założona na początku 2018 r. przez Do Kwana i Daniela Shina, Terra została zbudowana przez firmę programistyczną Terraform Labs z siedzibą w Korei Południowej, która została intubowana przez Terra Alliance.

Po zebraniu około 33 milionów dolarów w licznych rundach finansowania w 2018 r., główna sieć Terra w końcu została uruchomiona w 2019 r. Terra to zdecentralizowany ekosystem tokenów stablecoin, które są zabezpieczone monetą „LUNA”. Pierwszy token stablecoin Terra był przeznaczony dla południoŹródło: Smart Stake – Twitter

Aby go wybić, należy spalić dowolną stabilną monetę Terra, taką samą ilość LUNY. Na przykład, jeśli jedna LUNA jest warta 10 dolarów, to spalenie jednej LUNY powinno dać 10 UST.

Ta właściwość stwarza zachętę ekonomiczną dla UST, aby utrzymać swoją pozycję. Jeśli UST jest dostępny do handlu załóżmy, że 40 dolarów, posiadacze LUNA mogą spalić swoje monety, aby wybić nowe UST i zarobić 40%. Stopniowo mechanizm ten ponownie obniża kurs do dolara ze względu na zwiększoną podaż UST.

Z drugiej strony, jeśli UST handluje powiedzmy za 40 centów, posiadacze UST mogą spalić swoje żetony, aby wybić nową LUNĘ i zarobić 2x. Zmniejsza to ilość UST w obiegu i przywraca jednodolarowy peg. Dlatego za każdym razem, gdy LUNA jest spalana do UST, pobierana jest niewielka opłata za gaz i przechowywana w skarbcu społeczności w celu sfinansowania nowych protokołów i projektów Terra.

wokoreaŹródło: Morio

Ten innowacyjny system jest tworzony przy użyciu łańcucha bloków Terra Proof-of-Stake, który został stworzony przy użyciu Cosmos SDK. Blockchain Terra jest w stanie obsłużyć kilkaset transakcji na sekundę i ma 130 walidatorów. Ponieważ wyrocznie sprawdzają kursy wymiany między różnymi stablecoinami Terra i LUNA, mogą się one podwoić.

Chociaż nie ma minimalnej stawki wymaganej dla walidatorów na Terra, ilość postawionej LUNA musi być wystarczająco duża, aby umieścić ją w maksymalnie 130 walidatorach. Każda przypisana LUNA jest wliczana do tej liczby. Nagrody za postawienie zarówno dla osób delegujących, jak i weryfikatorów wynoszą obecnie prawie 6% rocznie, a każda postawiona LUNA wymaga 21 dni na wypłatę.

Powinieneś zauważyć, że wszelkie niewłaściwie zachowujące się walidatory są odcinane przez Terra z ich postawionej LUNY. Początkowa podaż LUNA w wysokości 1 miliarda jest alokowana w następujący sposób:

30% dla Terraform Labs i jego pracowników

26% dla inwestorów

20% do Terra Alliance

20% na rezerwy stabilności (w przypadku jakiejkolwiek niezwykłej zmienności rynku)

4% na wymianę na płynność

Inną ważną rzeczą do odnotowania jest to, że Terra ma maksymalną dynamiczną dostawę 1 miliarda, jeśli chcesz być precyzyjny. Oznacza to, że jeśli istnieje mniej niż 1 miliard LUNA, to w końcu wybijane są nowe LUNY, a jeśli jest więcej niż 1 miliard LUNA, nadwyżka tokenów jest stopniowo spalana.

Postępy Terra i LUNY

ńskiego Źródło: Terra (UST) – Twitter

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Terra Labs zainwestowała miliony dolarów w projekty kryptograficzne, które mają wykorzystać stablecoin UST Terra. Terra posiada stabilny protokół oszczędzania o nazwie Anchor wraz z syntetyczną platformą obrotu akcjami o nazwie Mirror.

Won o nProtokół kotwicy jest na dobrej drodze, aby stać się jednym z najlepszych protokołów DeFi (kredyt: sem/Twitter)

Pierwszy projekt Terra, w którym udało się zdobyć fundusze, miał miejsce w marcu z pomocą Kash, przyjaznej dla użytkownika aplikacji front-endowej, która jest połączona ze wszystkimi najważniejszymi protokołami Terra.

azwie KRW.Projekt Terra Kash wystartował 1 października (źródło: Kash/Twitter)

Różne premiery nowych protokołów i liczne wiadomości o finansowaniu przez Terra bardzo przyczyniły się do rozwoju LUNA. Wszystkie efekty Terra sprowadzają się do gwałtownego wzrostu popytu na LUNA do wybicia nowego UST, którego kapitalizacja rynkowa również ogromnie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Ten ogromny wzrost popytu na UST GOOD! wynika to głównie z protokołów DeFi firmy Terra. Co więcej, zespół i społeczność Terra dążą do uzyskania UST na jak największej liczbie łańcuchów bloków kryptowalut.

Obecnie UST można znaleźć na Binance Smart Chain i Ethereum, a Solana jest następna w kolejce. Na początku sierpnia UST był notowany na Coinbase, co zasadniczo wystrzeliło rakietę Terra na Księżyc.

CoinDesk informuje, że LUNA osiągnęła najwyższy poziom w historii (kredyt: CoinDesk/Twitter)

Teraz nasuwa się pytanie, jak wysoka byłaby cena LUNY? Wydaje się, że odpowiedź leży w obiecującej naturze Terra, ponieważ kapitalizacja rynkowa LUNY wynosi zaledwie dwanaście miliardów dolarów. LUNA może prawdopodobnie osiągnąć 100 USD do 2022 r., jeśli popyt na UST będzie rósł w obecnym tempie.

Przyszłość Terra

Źródło: Brian Curran – Średni

Jeśli chodzi o plan Terra na przyszłość, niedawno uruchomili swoją najnowszą sieć główną o nazwie Columbus 5, która wprowadza trzy nowe funkcje do swojego łańcucha bloków.

Pierwszym z nich jest spalenie opłat za senioridge. Senioridge to po prostu niewielka opłata za spalenie LUNY w celu wybicia UST. Jak wspomniano wcześniej, opłaty te trafiają do kasy gminy.

Terra staje się wiodącym zdecentralizowanym stablecoinem (źródło: Ryan Watkins/Twitter)

Skarbiec społeczności jest już wypełniony tonami funduszy, których wartość szacuje się na ponad 2,8 miliarda dolarów, więc aktualizacja Columbus 5 spali wszystkie opłaty za staż pracy, a zamiast przekierować je do skarbca, zwiększy presję deflacyjną na LUNĘ, co może zwiększyć wartość monety.

Drugi zapewnia interoperacyjność z Cosmos IBC (Inter-blockchain Communication Protocol). Dzięki temu każdy blockchain kryptowaluty może łączyć się ze sobą bez całej nieefektywności procesu owijania i rozpakowywania.

IBC połączy wszystkie łańcuchy bloków, aby zapewnić jeden hub, który umożliwi bezpośrednie przesyłanie owiniętej kryptowaluty, takiej jak Bitcoin na Ethereum, do inteligentnego łańcucha Binance, bez konieczności powrotu do Bitcoin. Co najważniejsze, UST Terra stanie się zdecentralizowanym stablecoinem, który będzie używany do handlu aktywami między łańcuchami w IBC.

Trzecia i ostatnia cecha Columbus 5 wprowadza zdecentralizowany protokół ubezpieczeniowy ozonu, który będzie wykorzystywał fundusze skarbowe do przyspieszenia zarabiania przez UST odsetek na protokole Anchor.

Przyszłość Terra nie jest całkowicie zapewniona, co jest taką samą narracją dla prawie każdej firmy kryptograficznej. Mimo to funkcja interoperacyjności Terra może być w stanie po prostu zlikwidować wszelkie szkody regulacyjne lub problemy z płynnością, które może zobaczyć w przyszłości.

Przy odrobinie szczęścia i zaangażowaniu społeczności kryptograficznej Terra może zyskać wystarczającą adopcję, aby przetrwać samodzielnie, a osoby fizyczne mogą rzucić się do UST, jeśli organy regulacyjne zwrócą się do wykupienia USDC, USDT i BUSD.

https://www.binance.com/en/register?ref=YXR5XRKX

KUP LUNĘ na Binance.

Możesz uzyskać 20% zniżki za pomocą tego linku polecającego

Dołącz do Binance i uzyskaj 20% dożywotniej zniżki

Dobrego.

댓글 남기기

%d 블로거가 이것을 좋아합니다: