Ako sa Binance stala najväčšou svetovou kryptoburzou bez centrály a licencií

Ako sa Binance stala najväčšou svetovou kryptoburzou bez centrály a licencií

Binance začala svoju cestu ako kryptoburza v roku 2017 a dnes je najväčším hráčom v kryptopriemysle s hodnotou 2,6 bilióna dolárov.

Binance má podľa jej zakladateľa a výkonného riaditeľa Changpeng Zhao 3000 zamestnancov po celom svete.

Binance 20% spätný poplatok za spotové obchodovanie

https://www.binance.com/en/register?ref=OJWPCOLL

BusinessToday.In

novembra 2021

Aktualizované 12. novembra 2021, 14:47 IST

Zdá sa, že od rozmachu bitcoinu a súvisiacich kryptomien sa tieto digitálne aktíva stali prvou voľbou pre každého investora.

Kryptomenová burza hrá kľúčovú úlohu pri hodnotení celého krypto ekosystému a jedným menom, ktoré je na vrchole zoznamu, je Binance.

Vynaliezavé rozhodnutia prijaté kryptoburzou z nej urobili najrýchlejšie rastúcu veľkú finančnú burzu na svete a že keď nemá sídlo ani formálnu adresu, chýbajú jej licencie v krajinách, kde pôsobí, a má generálneho riaditeľa, ktorý by ešte nedávno neodpovedajte na otázky týkajúce sa jeho polohy.

Binance začala svoju cestu ako kryptoburza v roku 2017 a dnes je najväčším hráčom v kryptopriemysle s hodnotou 2,6 bilióna dolárov. Ekosystém burzového giganta zahŕňa viacero krypto búrz, množstvo kryptomien Trust Wallet a jej token TWT, spúšťaciu plochu tokenov a ďalšie.

Prečítajte si tiež: Binance Smart Chain ponúka fond vo výške 1 miliardy dolárov na urýchlené prijatie technológie blockchain

Binance spracuje každý deň viac obchodov s kryptomenami ako bitcoin a ethereum v hodnote 76 miliárd dolárov, ako jej štyria najväčší rivali dokopy, podľa poskytovateľa údajov CryptoCompare, uviedol The Wall Street Journal.

Je už koniec?

Roky prevažne neobmedzeného, neregulovaného rastu pre Binance a najmä pre odvetvie kryptomien sa končia.

Kryptoburza čelí právnym problémom na celom svete v krajinách ako Taliansko, Japonsko, Kanada, Kajmanské ostrovy, Thajsko, Malajzia, Spojené kráľovstvo, USA, Južná Afrika a Singapur.

Nielen finanční regulátori, ale aj mnohí investori sa pravdepodobne zúčastnia konania proti Binance a budú požadovať náhradu škody za peniaze, o ktoré prišli počas veľkého výpadku.

Keďže kryptoburza nemá žiadne oficiálne sídlo, pre mnohých investorov je ťažké rozlúštiť, ako a kde to podať na súd.

Hoci je Binance pre kryptoekosystém prvoradá, jej právne problémy by mohli mať obrovský negatívny vplyv na ceny kryptomien.

Finančné regulačné orgány sú čoraz viac znepokojujúce, že digitálnym aktívam sa darí tak rýchlo, že sú teraz systematicky dôležité.

Prečítajte si tiež: Krypto produkty, fondy zaznamenali minulý týždeň rekordný prílev: správa CoinShares

Predstaviteľ Bank of England Jon Cunliffe vo svojom októbrovom prejave upozornil na krízu hypotekárnych úverov z roku 2008 a o kryptomenách povedal: „Keď niečo vo finančnom systéme rastie veľmi rýchlo a rastie v prevažne neregulovanom priestore, orgány pre finančnú stabilitu sadnúť si a všímať si.”

Medzitým Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zisťuje, ako Binance funguje v USA, kde má podľa bývalého výkonného riaditeľa niekoľko štátnych licencií, uvádza správa. Ministerstvo spravodlivosti tiež skúma, či kryptoburza podporila pranie špinavých peňazí, uviedol bývalý výkonný riaditeľ.

Zakladateľ a výkonný riaditeľ Binance Changpeng Zhao v nedávnom rozhovore priznal, že kryptoburza musí byť v súlade s regulačnými orgánmi na celom svete, čo zahŕňa zabezpečenie riadnych licencií od príslušných vlád.

“Prevádzkujeme veľmi legitímny obchod,” uviedol a dodal, že sa rýchlo rozrástol, pretože používatelia mu dôverujú. „Ak sa však dnes pozriete na adopciu kryptomien na celom svete, pravdepodobne sú to menej ako 2 percentá „populácie,“ poznamenal Zhao. „Aby sme prilákali týchto 98 percent ľudí, musíme byť regulovaní,“ dodal. povedal.

Zhao ďalej uviedol, že Binance je v procese zriaďovania miestnych kancelárií a ústredia, opatrenia, ktoré predtým nepovažoval za zastarané, ale regulačné orgány ich chcú.

Kryptoburza v auguste na svojej webovej stránke uviedla, že zaviedla povinné kontroly identity používateľov, aby zmarila používanie burzy na nelegálne toky peňazí.

Podľa Zhao má Binance 3000 zamestnancov po celom svete. Rocková hviezda kryptosveta sa môže pochváliť 3,9 miliónmi sledovateľov na Twitteri, kde je jasne známy pod jeho iniciálami, CZ.

Prečítajte si tiež: Finančný regulátor Spojeného kráľovstva zakázal kryptomenovú burzu Binance

Zhao sa narodil v Číne a keď mal 12 rokov, presťahoval sa so svojimi rodičmi do Kanady.

Po štúdiu informatiky pracoval Zhao v New Yorku a Tokiu vo finančných spoločnostiach vrátane Bloomberg LP, kde vyvíjal softvér na obchodovanie s futures.

Zhao prvýkrát počul o bitcoine na pokerovej hre v Šanghaji v roku 2013, uviedol. Očarený myšlienkou decentralizovanej meny, ktorá by sa dala použiť kdekoľvek bez bánk a administratívy, predal svoj byt v Šanghaji za bitcoin a pracoval pre mnoho krypto startupov.

Spolu so skupinou ďalších programátorov spustil Zhao Binance v roku 2017. Burza sa pôvodne zamerala na obchodovanie s bitcoinmi a početnými odnožami, ale neumožňovala používateľom vymieňať si digitálne mince za konvenčné mince.

Zhao uviedol, že keď Binance začala fungovať, nepotrebovala žiadny bankový účet a centrálu.

Kryptoburza získala 15 miliónov dolárov v úvodnej ponuke svojej digitálnej mince s názvom BNB v júli 2017.

Keď používatelia prišli z niekoľkých krajín zahŕňajúcich štáty s menej rozvinutými finančnými systémami, ako sú India, Rusko a Južná Afrika, Binance sa v priebehu šiestich mesiacov stala najväčšou kryptoburzou. Rovnako rýchlo sa však dostala do problémov s úradmi na celom svete.

댓글 남기기

%d