Binance, merkezi veya lisansı olmayan dünyanın en büyük kripto borsası nasıl oldu?

Binance, merkezi veya lisansı olmayan dünyanın en büyük kripto borsası nasıl oldu?

Binance, 2017 yılında bir kripto borsası olarak yolculuğuna başladı ve bugün 2,6 trilyon dolarlık kripto endüstrisindeki en büyük oyuncu.

Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’ya göre Binance’in dünya çapında 3.000 çalışanı var.

Binance %20 spot ticaret ücreti komisyonu

https://www.binance.com/en/register?ref=OJWPCOLL

BusinessToday.In

12 Kasım 2021,

Güncellendi 12 Kasım 2021, 14:47 IST

Bitcoin ve ilgili kriptoların patlamasından bu yana, bu dijital varlıklar her yatırımcı için ilk tercih haline geldi.

Bir kripto para borsası, tüm kripto ekosistemini değerlendirmede çok önemli bir rol oynar ve listenin başında gelen bir isim Binance’dir.

Kripto borsası tarafından alınan yaratıcı kararlar, onu dünyanın en hızlı büyüyen büyük finansal borsası haline getirdi ve merkez ofisi veya resmi adresi olmadığında, faaliyet gösterdiği ülkelerde lisansa sahip değil ve çok uzun zaman önce olmayan bir CEO’su var. ‘ konumuyla ilgili sorulara yanıt vermeyin.

Binance, 2017 yılında bir kripto borsası olarak yolculuğuna başladı ve bugün 2,6 trilyon dolarlık kripto endüstrisindeki en büyük oyuncu. Borsa devinin ekosistemi, birden fazla kripto borsası, çok sayıda kripto para birimi, Trust Wallet ve onun TWT jetonu, bir Token başlatma paneli ve daha fazlasını içerir.

Ayrıca Okuyun: Binance Smart Chain, blockchain teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmak için 1 milyar dolarlık fon sağladı

Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, Binance, veri sağlayıcı CryptoCompare’e göre, her gün Bitcoin ve Ethereum gibi kriptolar için, 76 milyar dolar değerinde, en büyük dört rakibinin toplamından daha fazla işlem yapıyor.

Henüz son mu?

Özellikle Binance ve kripto para birimi endüstrisi için ağırlıklı olarak sınırsız, düzensiz büyüme yılları sona eriyor.

Kripto borsası, İtalya, Japonya, Kanada, Cayman Adaları, Tayland, Malezya, İngiltere, ABD, Güney Afrika ve Singapur gibi ülkelerde dünya genelinde yasal sorunlarla karşı karşıya.

Sadece finansal düzenleyiciler değil, birçok yatırımcı da büyük bir kesinti sırasında kaybettikleri para için tazminat talep ederek Binance aleyhindeki davalara katılabilir.

Kripto borsasının resmi bir merkezi olmadığı için, birçok yatırımcı onu mahkemeye nasıl ve nereye götüreceğini deşifre etmekte zorlanıyor.

Binance, kripto ekosistemi için çok önemli olmasına rağmen, yasal sorunları kripto para fiyatları üzerinde çok büyük bir olumsuz etkiye sahip olabilir.

Özellikle finansal düzenleyiciler, dijital varlıkların o kadar hızlı geliştiğinden ve artık sistematik olarak önemli olduklarından giderek daha fazla endişe duyuyorlar.

Ayrıca Okuyun: Kripto ürünleri, fonlar geçen hafta rekor girişler gördü: CoinShares raporu

İngiltere Merkez Bankası yetkilisi Jon Cunliffe, Ekim ayında yaptığı konuşmada, 2008 subprime-mortgage kaynaklı krizini gündeme getirdi ve kripto hakkında şunları söyledi: oturup dikkat çekmek için.”

Bu arada, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), eski bir yöneticiye göre, Binance’in birkaç eyalet lisansına sahip olduğu ABD’de nasıl çalıştığını araştırıyor. Raporda, Adalet Bakanlığı’nın kripto borsasının kara para aklamayı teşvik edip etmediğini de incelediği belirtildi.

Binance’in kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Changpeng Zhao, yakın tarihli bir röportajda, kripto borsasının ilgili hükümetlerden uygun lisansların alınmasını da içeren dünya çapındaki düzenleyicilerle uyumlu olması gerektiğini kabul etti.

“Çok yasal bir iş yürütüyoruz” diyerek, kullanıcıların güvendiği için hızla büyüdüğünü de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, Zhao, “Bugün dünya çapında kripto para biriminin benimsenmesine bakarsanız, muhtemelen nüfusun “yüzde 2’sinden daha az” olduğunu belirtti. “İnsanların bu yüzde 98’ini çekmek için düzenlemeye ihtiyacımız var” dedi. dedim.

Zhao ayrıca Binance’in yerel ofisler ve bir genel merkez kurma sürecinde olduğunu, daha önce modası geçmiş olarak göz ardı ettiği ancak düzenleyicilerin istediği önlemleri aldığını belirtti.

Kripto borsası Ağustos ayında web sitesinde, borsanın yasa dışı para akışları için kullanılmasını engellemek için kullanıcı kimlik kontrollerini zorunlu hale getirdiğini söylemişti.

Zhao’ya göre Binance’in dünya çapında 3.000 çalışanı var. Kripto dünyasının rock yıldızı, baş harfleri CZ ile açıkça tanındığı Twitter’da 3,9 milyon takipçiye sahip.

Ayrıca Okuyun: İngiltere mali düzenleyicisi kripto para borsası Binance’i yasakladı

Çin’de doğan Zhao, 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Kanada’ya taşındığını söyledi.

Bilgisayar bilimi okuduktan sonra Zhao, New York ve Tokyo’da vadeli işlem ticareti için yazılım geliştirdiği Bloomberg LP’yi içeren finans şirketlerinde çalıştı.

Zhao, bitcoin’i ilk olarak 2013 yılında Şanghay’da bir poker oyununda duyduğunu belirtti. Bankalar veya yönetim olmadan herhangi bir yerde kullanılabilecek merkezi olmayan bir para birimi fikrinden büyülenerek, Şanghay’daki dairesini bitcoin için sattı ve birçok kripto girişimi için çalıştı.

Zhao, bir grup başka programcıyla birlikte Binance’i 2017’de piyasaya sürdü. Borsa başlangıçta bitcoin ve çok sayıda şube ticaretine odaklandı, ancak kullanıcıların geleneksel madeni paralar için dijital madeni paraları değiştirmesine izin vermedi.

Zhao, Binance faaliyete geçtiğinde herhangi bir banka hesabına ve genel merkeze ihtiyacı olmadığını belirtti.

Kripto borsası, BNB adlı dijital parasının Temmuz 2017’deki ilk teklifinde 15 milyon dolar topladı.

Kullanıcılar Hindistan, Rusya ve Güney Afrika gibi daha az gelişmiş finansal sistemlere sahip ülkelerden oluşan birkaç ülkeden çıktığında, Binance altı ay içinde en büyük kripto borsası oldu. Ancak, dünya çapındaki yetkililerle aynı hızla sorunlarla karşılaştı.

댓글 남기기

%d 블로거가 이것을 좋아합니다: