Jak Binance stała się największą na świecie giełdą kryptowalut bez siedziby i licencji

Jak Binance stała się największą na świecie giełdą kryptowalut bez siedziby i licencji

Binance rozpoczął swoją podróż jako giełda kryptowalut w 2017 roku, a dziś jest największym graczem w branży kryptowalut o wartości 2,6 biliona dolarów.

Binance zatrudnia 3000 pracowników na całym świecie, według jej założyciela i dyrektora generalnego, Changpenga Zhao.

20% zwrotu opłaty za transakcje spot na Binance

https://www.binance.com/en/register?ref=OJWPCOLL

BusinessToday.In

12 listopada 2021 r.

Zaktualizowano 12 listopada 2021 o 14:47 czasu IST

Od czasu boomu Bitcoina i powiązanych z nim kryptowalut wydaje się, że te cyfrowe aktywa stały się pierwszym wyborem dla każdego inwestora.

Giełda kryptowalut odgrywa kluczową rolę w ocenie całego ekosystemu kryptowalut, a jedną z nazw, która znajduje się na szczycie listy, jest Binance.

Pomysłowe decyzje podjęte przez giełdę kryptograficzną sprawiły, że jest to najszybciej rozwijająca się główna giełda finansowa na świecie, a gdy nie ma siedziby ani oficjalnego adresu, nie ma licencji w krajach, w których działa, i ma prezesa, który jeszcze nie tak dawno nie odpowiadać na pytania dotyczące jego lokalizacji.

Binance rozpoczął swoją podróż jako giełda kryptowalut w 2017 roku, a dziś jest największym graczem w branży kryptowalut o wartości 2,6 biliona dolarów. Ekosystem giganta giełdowego obejmuje wiele giełd kryptowalut, liczne kryptowaluty, portfel Trust i jego token TWT, launchpad Token i wiele innych.

Przeczytaj także: Binance Smart Chain udostępnia 1 miliard dolarów funduszu, aby przyspieszyć wdrożenie technologii blockchain

Binance przetwarza każdego dnia więcej transakcji na kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, o wartości 76 miliardów dolarów, niż jego czterej najwięksi rywale razem wzięci, jak podał dostawca danych CryptoCompare, The Wall Street Journal.

Czy to już koniec?

Lata głównie niepohamowanego, nieuregulowanego wzrostu, szczególnie Binance i branży kryptowalut, w dużej mierze dobiegają końca.

Giełda kryptograficzna boryka się z problemami prawnymi na całym świecie w krajach takich jak Włochy, Japonia, Kanada, Kajmany, Tajlandia, Malezja, Wielka Brytania, USA, Republika Południowej Afryki i Singapur.

Nie tylko regulatorzy finansowi, ale także wielu inwestorów prawdopodobnie weźmie udział w postępowaniu przeciwko Binance, domagając się odszkodowania za pieniądze, które stracili podczas poważnej awarii.

Ponieważ giełda kryptowalut nie ma oficjalnej siedziby, wielu inwestorom trudno jest rozszyfrować, jak i gdzie wnieść sprawę do sądu.

Chociaż Binance ma kluczowe znaczenie dla ekosystemu kryptowalut, jego problemy prawne mogą mieć ogromny negatywny wpływ na ceny kryptowalut.

W szczególności regulatorzy finansowi coraz bardziej martwią się, że aktywa cyfrowe rozwijają się tak szybko, że są teraz systematycznie ważne.

Przeczytaj także: Produkty kryptograficzne, fundusze odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowe wpływy: raport CoinShares

Urzędnik Banku Anglii, Jon Cunliffe, w swoim październikowym przemówieniu poruszył kwestię kryzysu związanego z kredytami hipotecznymi typu subprime w 2008 r. i powiedział o kryptowalutach: „Kiedy coś w systemie finansowym rozwija się bardzo szybko i rośnie w w dużej mierze nieuregulowanej przestrzeni, władze stabilności finansowej usiąść i zwrócić uwagę”.

Tymczasem Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) bada, jak Binance działa w Stanach Zjednoczonych, gdzie według byłego dyrektora ma kilka licencji stanowych. Departament Sprawiedliwości sprawdza również, czy giełda kryptograficzna sprzyja praniu pieniędzy, powiedział były dyrektor, dodał raport.

Podczas gdy założyciel i dyrektor naczelny Binance, Changpeng Zhao, przyznał w niedawnym wywiadzie, że giełda kryptowalut musi być zgodna z regulatorami na całym świecie, co obejmuje zapewnienie odpowiednich licencji od zainteresowanych rządów.

„Prowadzimy bardzo legalny biznes” – stwierdził, dodając, że szybko się rozrósł, ponieważ użytkownicy mu ufają. Jednak „jeśli przyjrzymy się dzisiejszemu przyjęciu kryptowalut na całym świecie, jest to prawdopodobnie mniej niż 2 procent „populacji” – zauważył Zhao. „Aby przyciągnąć te 98 procent ludzi, musimy być uregulowani” – powiedział Zhao. powiedział.

Zhao stwierdził ponadto, że Binance jest w trakcie tworzenia lokalnych biur i centrali, środki, które wcześniej zignorował jako przestarzałe, ale tego chcą regulatorzy.

Giełda kryptograficzna poinformowała w sierpniu na swojej stronie internetowej, że wprowadziła obowiązek sprawdzania tożsamości użytkowników, aby udaremnić wykorzystanie giełdy do nielegalnych przepływów pieniężnych.

Według Zhao, Binance zatrudnia 3000 pracowników na całym świecie. Światowa gwiazda rocka kryptowalut może pochwalić się 3,9 miliona obserwujących na Twitterze, gdzie jest wyraźnie znany pod swoimi inicjałami, CZ.

Przeczytaj także: Brytyjski regulator finansowy zakazuje giełdy kryptowalut Binance

Urodzony w Chinach Zhao przeprowadził się z rodzicami do Kanady, gdy miał 12 lat.

Po ukończeniu studiów informatycznych Zhao pracował w Nowym Jorku i Tokio w firmach finansowych, w tym Bloomberg LP, gdzie tworzył oprogramowanie do handlu kontraktami terminowymi.

Stwierdził, że Zhao po raz pierwszy usłyszał o bitcoinie podczas gry w pokera w Szanghaju w 2013 roku. Oczarowany ideą zdecentralizowanej waluty, której można by używać w dowolnym miejscu bez banków i administracji, sprzedał swoje mieszkanie w Szanghaju za bitcoin i pracował dla wielu startupów kryptograficznych.

Wraz z grupą innych programistów, Zhao uruchomił Binance w 2017 roku. Giełda początkowo skupiała się na handlu bitcoinami i licznymi odgałęzieniami, ale nie pozwalała użytkownikom na wymianę cyfrowych monet na zwykłe monety.

Zhao stwierdził, że kiedy Binance zaczynało działać, nie potrzebowało żadnego konta bankowego ani siedziby.

Giełda kryptograficzna zebrała 15 milionów dolarów w początkowej ofercie swojej cyfrowej monety o nazwie BNB w lipcu 2017 roku.

Kiedy użytkownicy pojawili się z kilku krajów obejmujących kraje o mniej rozwiniętych systemach finansowych, takich jak Indie, Rosja i Republika Południowej Afryki, Binance stał się największą giełdą kryptowalut w ciągu sześciu miesięcy. Jednak równie szybko napotkała problemy z władzami na całym świecie.

댓글 남기기

%d