Jak se Binance stala největší světovou krypto burzou bez centrály a licencí

Jak se Binance stala největší světovou krypto burzou bez centrály a licencí

Binance začala svou cestu jako kryptoburza v roce 2017 a dnes je největším hráčem v kryptoprůmyslu s hodnotou 2,6 bilionu dolarů.

Binance má podle jejího zakladatele a generálního ředitele Changpeng Zhao 3000 zaměstnanců po celém světě.

Binance 20% zpětný poplatek za spotové obchodování

https://www.binance.com/en/register?ref=OJWPCOLL

BusinessToday.In

listopadu 2021,

Aktualizováno 12. listopadu 2021, 14:47 IST

Zdá se, že od boomu bitcoinu a souvisejících kryptoměn se tato digitální aktiva stala první volbou pro každého investora.

Kryptoměnová burza hraje klíčovou roli při hodnocení celého krypto ekosystému a jedním jménem, které je na vrcholu seznamu, je Binance.

Vynalézavá rozhodnutí přijatá kryptoburzou z ní udělaly nejrychleji rostoucí hlavní finanční burzu na světě, a když nemá sídlo ani oficiální adresu, postrádá licence v zemích, kde působí, a má generálního ředitele, který by ještě nedávno nereaguje na otázky o jeho poloze.

Binance začala svou cestu jako kryptoburza v roce 2017 a dnes je největším hráčem v kryptoprůmyslu s hodnotou 2,6 bilionu dolarů. Ekosystém burzovního gigantu zahrnuje několik krypto burz, četné kryptoměny Trust Wallet a její token TWT, spouštěcí panel tokenů a další.

Čtěte také: Binance Smart Chain spouští fond ve výši 1 miliardy dolarů na urychlené přijetí technologie blockchain

Binance zpracovává každý den více obchodů s kryptoměnami jako je bitcoin a ethereum v hodnotě 76 miliard dolarů, než její čtyři největší rivalové dohromady, podle poskytovatele dat CryptoCompare, uvedl The Wall Street Journal.

Je to ještě konec?

Roky převážně neomezeného, neregulovaného růstu pro Binance a zejména pro kryptoměnový průmysl se chýlí ke konci.

Kryptoburza čelí právním problémům po celém světě v zemích, jako je Itálie, Japonsko, Kanada, Kajmanské ostrovy, Thajsko, Malajsie, Spojené království, USA, Jižní Afrika a Singapur.

Nejen finanční regulátoři, ale i mnozí investoři se pravděpodobně zúčastní řízení proti Binance a budou požadovat náhradu škody za peníze, o které přišli během velkého výpadku.

Vzhledem k tomu, že kryptoburza nemá žádné oficiální sídlo, pro mnoho investorů je obtížné rozluštit, jak a kde ji předložit soudu.

Přestože je Binance pro kryptoekosystém prvořadá, její právní problémy by mohly mít nesmírný negativní dopad na ceny kryptoměn.

Konkrétně finanční regulátoři se stále více znepokojují tím, že digitální aktiva vzkvétala tak rychle, že jsou nyní systematicky důležitá.

Přečtěte si také: Krypto produkty, fondy zaznamenaly minulý týden rekordní příliv: Zpráva CoinShares

Představitel Bank of England Jon Cunliffe ve svém říjnovém projevu upozornil na krizi z roku 2008, která byla poháněna rizikovými hypotékami, a o kryptoměnách řekl: „Když něco ve finančním systému roste velmi rychle a roste v převážně neregulovaném prostoru, orgány pro finanční stabilitu posadit se a všímat si.”

Mezitím Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zjišťuje, jak Binance funguje v USA, kde má několik státních licencí, podle bývalého vedoucího pracovníka, uvedla zpráva. Ministerstvo spravedlnosti také prověřuje, zda kryptoburza nepodporovala praní špinavých peněz, uvedl bývalý výkonný ředitel, dodala zpráva.

Zatímco zakladatel a výkonný ředitel Binance, Changpeng Zhao v nedávném rozhovoru uznal, že kryptoburza musí být v souladu s regulátory po celém světě, což zahrnuje zajištění řádných licencí od příslušných vlád.

“Provozujeme velmi legitimní obchod,” uvedl a dodal, že se rychle rozrostl, protože mu uživatelé důvěřují. „Pokud se však dnes podíváte na přijetí kryptoměn celosvětově, pravděpodobně jsou to méně než 2 procenta „populace,“ poznamenal Zhao. „Abychom přilákali těchto 98 procent lidí, musíme být regulováni,“ řekl. řekl.

Zhao dále uvedl, že Binance je v procesu zakládání místních kanceláří a centrály, opatření, která dříve nepovažoval za zastaralá, ale regulační orgány je chtějí.

Kryptoburza v srpnu na svých webových stránkách uvedla, že zavedla povinné kontroly identity uživatelů, aby zabránila využívání burzy pro nelegální toky peněz.

Podle Zhao má Binance 3000 zaměstnanců po celém světě. Rocková hvězda kryptosvěta se může pochlubit 3,9 miliony sledujících na Twitteru, kde je jasně znám pod svými iniciálami, CZ.

Čtěte také: Britský finanční regulátor zakazuje kryptoměnovou burzu Binance

Zhao, který se narodil v Číně, se s rodiči přestěhoval do Kanady, když mu bylo 12 let, řekl.

Po studiu informatiky Zhao pracoval v New Yorku a Tokiu ve finančních společnostech, včetně Bloomberg LP, kde vyvíjel software pro obchodování s futures.

Zhao poprvé slyšel o bitcoinu na pokerové hře v Šanghaji v roce 2013, uvedl. Okouzlen myšlenkou decentralizované měny, kterou by bylo možné používat kdekoli bez bank a administrativy, prodal svůj byt v Šanghaji za bitcoin a pracoval pro mnoho krypto startupů.

Spolu se skupinou dalších programátorů spustil Zhao Binance v roce 2017. Burza se zpočátku zaměřovala na obchodování s bitcoiny a četnými odnožemi, ale neumožňovala uživatelům směňovat digitální coiny za konvenční coiny.

Zhao uvedl, že když Binance začala fungovat, nepotřebovala žádný bankovní účet a sídlo.

Kryptoburza získala v červenci 2017 počáteční nabídku svého digitálního coinu s názvem BNB 15 milionů dolarů.

Když uživatelé přišli z několika zemí zahrnujících státy s méně rozvinutými finančními systémy, jako je Indie, Rusko a Jižní Afrika, Binance se během šesti měsíců stala největší kryptoburzou. Stejně rychle se však dostal do problémů s úřady po celém světě.

댓글 남기기

%d 블로거가 이것을 좋아합니다: