Dlaczego zainwestowaliśmy w Axie Infinity, jednorożca do gier blockchain

Dlaczego zainwestowaliśmy w Axie Infinity, jednorożca do gier blockchain

Nadszedł Gaming 3.0, napędzany silnikiem blockchain, który daje graczom możliwość „grania, aby zarabiać”. Przejdź na Ubera, kolejną ewolucją ekonomii koncertów może być po prostu granie w blockchain.

Sky Mavis ulepszył wszechobecny model freemium, aby dać graczom możliwość zarabiania na ich zaangażowaniu w grę NFT o nazwie Axie Infinity. Gra umożliwia użytkownikom tworzenie unikalnych postaci za pomocą niewymiennych tokenów (NFT). Te NFT reprezentują unikalne obiekty cyfrowe o weryfikowalnej autentyczności.

Axie Infinity – uniwersum inspirowane Pokémonami – nie wzbudzało zbytniej uwagi, gdy zostało wydane w 2018 roku. Ale teraz szybko się rozwija jako pierwsza gra blockchain, która daje graczom prawdziwy udział w akcji. Gra ma ponad 1,9 miliona użytkowników i wygenerowała już ponad 2 miliardy sprzedaży.

Dołączyliśmy do A16z, lidera serii B i innych inwestorów, ponieważ wierzymy, że Axie Infinity reprezentuje zupełnie nową kategorię gier. Szybki rozwój gry, w połączeniu z segmentem gier NFT o wartości 4,8 miliarda dolarów, daje nam pewność, że jest to jednorożec do gier.

Platforma Axie to hybrydowe rozwiązanie, które integruje gry z mediami społecznościowymi i ekonomią koncertów. Funkcjonalność „zagraj, aby zarobić” jest kluczowym wyróżnikiem, ponieważ umożliwia graczom posiadanie własnych zasobów w grze, a całym ekosystemem zarządza społeczność. Model biznesowy firmy obejmuje zarabianie 4,5% prowizji od transakcji tokenami AXS, a także pobieranie opłat rynkowych i publikowanie.

Axie Infinity został stworzony jako zabawny i edukacyjny sposób na zapoznanie świata z technologią blockchain. Wielu członków oryginalnego zespołu spotkało się, grając w CryptoKitties, co było ich pierwszym użyciem Blockchain do czegokolwiek innego niż czysta spekulacja.

Dopasowanie do rynku założycielskiego tego wietnamskiego start-upu jest strzałem w dziesiątkę. Współzałożyciel Jeffrey Zirlin, znany również jako „Jihoz”, zaimponował nam swoją zdolnością do stymulowania rozwoju i zaangażowania. Trung Thanh Nguyen, dyrektor generalny firmy, był wcześniej CTO w Lozi, wietnamskiej firmie e-commerce. Aleksander Leonard Larsen, COO, jest liderem branży Blockchain i społeczności gier w południowo-wschodniej Azji od 2018 roku. Tu Doan, projektant gier firmy, był wcześniej szefem projektowania w Lozi. Wreszcie, Andy Ho, CTO, kieruje zespołem inżynierskim. Andy był wcześniej inżynierem oprogramowania w Anduin Transactions.

Alex Shin, współzałożyciel Hashed, a teraz Entrepreneur in Residence at Next, przedstawił nas zespołowi Axie. Co więcej, biała księga Yield Guild „Seeking Yield Across the Metaverse” pomogła nam rozwinąć naszą tezę inwestycyjną dla Axie Infinity.

Oczywiście platformy do gier mają mnóstwo synergii z uniwersum Samsunga, zarówno z perspektywy sprzętowej, jak i programowej. Platforma Axie Infinity nie tylko ułatwia monetyzację graczy, ale ma potencjał, aby umożliwić korzystanie z postaci opartych na tokenach w różnych grach. Otwiera to zupełnie nowy świat możliwości tworzenia wartości w sektorze gier.

Gry Blockchain pojawiły się dzięki pionierskiej wizji Axie Infinity. Uważamy, że udostępnianie wartości w świecie rzeczywistym w zabawnym środowisku blockchain jest, no cóż, zmienia zasady gry.

Joan Kim jest inwestorem w Samsung Next. Strategia inwestycyjna Samsung Next ogranicza się do jej własnych poglądów i nie odzwierciedla wizji ani strategii żadnej innej jednostki biznesowej Samsung, w tym między innymi Samsung Electronics.

댓글 남기기

%d 블로거가 이것을 좋아합니다: