Neden bir blockchain oyun tek boynuzlu atı olan Axie Infinity’ye yatırım yaptık?

Neden bir blockchain oyun tek boynuzlu atı olan Axie Infinity’ye yatırım yaptık?

Oyunculara “kazanmak için oynama” fırsatı veren bir blockchain motoruyla desteklenen Gaming 3.0 geldi. Uber üzerinde hareket edin, konser ekonomisinin bir sonraki evrimi sadece blok zinciri oyunları olabilir.

Sky Mavis, oyun oyuncularına Axie Infinity adlı bir NFT oyununa katılımlarından para kazanma fırsatı vermek için her yerde bulunan freemium modelini değiştirdi. Oyun, kullanıcıların değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) kullanarak benzersiz karakterler oluşturmasını sağlar. Bu NFT’ler, doğrulanabilir özgünlükle benzersiz dijital nesneleri temsil eder.

Pokémon’dan ilham alan bir evren olan Axie Infinity, 2018’de piyasaya sürüldüğünde fazla dikkat çekmedi. Ancak şimdi, oyunculara aksiyonda gerçek bir pay veren ilk blockchain oyunu olarak hızla büyüyor. Oyunun 1,9 milyondan fazla kullanıcısı var ve şimdiden 2 milyar doların üzerinde satış gerçekleştirdi.

Axie Infinity’nin yepyeni bir oyun kategorisini temsil ettiğine inandığımız için B Serisi lideri A16z’ye ve diğer yatırımcılara katıldık. Oyunun hızlı büyümesi, 4,8 milyar dolarlık bir NFT oyun segmenti ile birleştiğinde, bunun bir oyun tek boynuzlu atı olduğuna dair bize güven veriyor.

Axie platformu, oyun oynamayı sosyal medya ve konser ekonomisi ile entegre eden hibrit bir çözümdür. Oyna-kazan işlevi, oyuncuların oyun içi varlıklarına sahip olmalarını sağladığı ve tüm ekosistemin topluluk tarafından yönetildiği için önemli bir farklılaştırıcıdır. Şirketin iş modeli, AXS token işlemlerinden %4,5 komisyon kazanmanın yanı sıra pazar yeri toplama ve yayınlama ücretlerini içerir.

Axie Infinity, dünyaya blockchain teknolojisini tanıtmanın eğlenceli ve eğitici bir yolu olarak inşa edildi. Orijinal ekip üyelerinin çoğu, Blockchain’i salt spekülasyon dışında bir şey için ilk kez kullanan CryptoKitties oynarken tanıştı.

Bu Vietnamlı girişimin kurucu-piyasa uyumu yerinde. “Jihoz” olarak da bilinen kurucu ortak Jeffrey Zirlin, büyümeyi ve katılımı sağlama becerisiyle bizi etkiledi. Şirketin CEO’su Trung Thanh Nguyen, eskiden Vietnamlı bir e-ticaret şirketi olan Lozi’nin CTO’suydu. COO Aleksander Leonard Larsen, 2018’den beri Güneydoğu Asya’da Blockchain endüstrisinde ve oyun topluluklarında bir liderdir. Şirketin oyun tasarımcısı Tu Doan, eskiden Lozi’nin tasarım başkanıydı. Son olarak, CTO’dan Andy Ho mühendislik ekibine liderlik ediyor. Andy daha önce Anduin Transactions’ta yazılım mühendisiydi.

Hashed’in kurucu ortağı ve şimdi Residence at Next’te bir Girişimci olan Alex Shin, bizi Axie ekibiyle tanıştırdı. Ayrıca, Yield Guild’in “Metaverse Boyunca Getiri Arıyor” adlı teknik incelemesi, Axie Infinity için yatırım tezimizi geliştirmemize yardımcı oldu.

Tabii ki oyun platformları, hem donanım hem de yazılım açısından Samsung evreni ile bol miktarda sinerjiye sahip. Axie Infinity’nin platformu yalnızca oyuncuların para kazanmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda farklı oyunlarda jeton tabanlı karakterlerin kullanılmasını sağlama potansiyeline sahiptir. Bu, oyun sektöründe değer yaratmak için yepyeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açıyor.

Blockchain oyunları, Axie Infinity’nin öncü vizyonu sayesinde geldi. Eğlenceli bir blok zinciri ortamında gerçek dünya değerini kolaylaştırmanın bir oyun değiştirici olduğunu düşünüyoruz.

Joan Kim, Samsung Next’te Yatırımcıdır. Samsung Next’in yatırım stratejisi kendi görüşleri ile sınırlıdır ve Samsung Electronics dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere başka herhangi bir Samsung iş biriminin vizyonunu veya stratejisini yansıtmaz.

댓글 남기기

%d