Prečo sme investovali do Axie Infinity, blockchainového herného jednorožca

Prečo sme investovali do Axie Infinity, blockchainového herného jednorožca

Prišiel Gaming 3.0, poháňaný blockchainovým motorom, ktorý dáva hráčom príležitosť „hrať, aby ste zarobili“. Presuňte sa cez Uber, ďalším vývojom koncertnej ekonomiky môže byť len blockchain.

Sky Mavis vylepšila všadeprítomný model freemium, aby hráčom ponúkla príležitosť speňažiť svoju angažovanosť v hre NFT s názvom Axie Infinity. Hra umožňuje používateľom vytvárať jedinečné postavy pomocou nezameniteľných tokenov (NFT). Tieto NFT predstavujú jedinečné digitálne objekty s overiteľnou autenticitou.

Axie Infinity – vesmír inšpirovaný Pokémonmi – nevzbudil veľkú pozornosť, keď bol uvedený na trh v roku 2018. Teraz však rýchlo rastie ako prvá blockchain hra, ktorá dáva hráčom skutočný podiel na akcii. Hra má viac ako 1,9 milióna používateľov a už vygenerovala tržby cez 2 miliardy dolárov.

Pripojili sme sa k A16z, vedúcemu tímu série B a ďalším investorom, pretože veríme, že Axie Infinity predstavuje úplne novú kategóriu hier. Rýchly rast hry v kombinácii s herným segmentom NFT v hodnote 4,8 miliardy dolárov nám dáva istotu, že ide o herného jednorožca.

Platforma Axie je hybridné riešenie, ktoré integruje hranie hier so sociálnymi médiami a ekonomikou koncertov. Funkcia play-to-earn je kľúčovým rozdielom, pretože umožňuje hráčom vlastniť svoje herné aktíva a celý ekosystém je riadený komunitou. Obchodný model spoločnosti zahŕňa zarábanie 4,5% provízie za transakcie tokenov AXS, ako aj vyberanie poplatkov za trh a publikovanie.

Axie Infinity bola vytvorená ako zábavný a vzdelávací spôsob, ako predstaviť svetu technológiu blockchain. Mnohí z pôvodných členov tímu sa stretli pri hraní CryptoKitties, čo bolo prvýkrát, čo použili Blockchain na niečo iné ako na čisté špekulácie.

Zakladateľ-market-fit tohto vietnamského start-upu je na mieste. Spoluzakladateľ Jeffrey Zirlin, známy ako „Jihoz“, na nás zapôsobil svojou schopnosťou riadiť rast a angažovanosť. Trung Thanh Nguyen, generálny riaditeľ spoločnosti, bol predtým CTO Lozi, vietnamskej spoločnosti elektronického obchodu. Aleksander Leonard Larsen, COO, je lídrom v blockchainovom priemysle a herných komunitách v juhovýchodnej Ázii od roku 2018. Tu Doan, herný dizajnér spoločnosti, bol predtým vedúcim dizajnu pre Lozi. Nakoniec Andy Ho, CTO, vedie inžiniersky tím. Andy bol predtým softvérovým inžinierom v Anduin Transactions.

Alex Shin, spoluzakladateľ Hashed a teraz Entrepreneur in Residence at Next, nám predstavil tím Axie. Navyše, biela kniha Yield Guild „Hľadanie výnosu cez Metaverse“ nám pomohla vypracovať našu investičnú tézu pre Axie Infinity.

Samozrejme, herné platformy majú veľa synergií s vesmírom Samsungu, a to z hardvérového aj softvérového hľadiska. Platforma Axie Infinity nielenže uľahčuje speňaženie hráčov, ale má potenciál umožniť používanie postáv založených na tokenoch v rôznych hrách. To otvára úplne nový svet možností na vytváranie hodnôt v hernom sektore.

Blockchainové hranie prišlo vďaka priekopníckej vízii Axie Infinity. Myslíme si, že uľahčenie reálnej hodnoty v zábavnom blockchainovom prostredí zmení hru.

Joan Kim je investorkou spoločnosti Samsung Next. Investičná stratégia spoločnosti Samsung Next je obmedzená na jej vlastné názory a neodráža víziu ani stratégiu žiadnej inej obchodnej jednotky Samsung, vrátane, ale nie výlučne, spoločnosti Samsung Electronics.

댓글 남기기

%d